Закінчення навчального року!

Всіх студентів нашого університету вітаємо з закриттям сесії та закінченням цього навчального року!
Бажаємо вам гарно відпочити влітку, набратися сил, щоб 1 вересня з новими силами приступити до навчання!

Вікторія Юськевич, представник студентського комітету хіміко-біологічного факультету, брала участь у першому в місті Мелітополі веломарафоні. Результатом є подолання більш ніж 12 кілометрів дистанції і перемога в номінації найкрасивіша дівчина веломарафону.

Велопробег МГПУ

Велопробег МГПУ  


Бажаємо подальших успіхів у спорті, студентський комітет університету та ректорат!


День конституції!

Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

     31 травня відбулася зустріч голови студентського комітету університету Рутковського Максима та його заступника Хрієнка Павла з головним бухгалтером університету Біляєвою Т.В.. Темою обговорення стало фінансування роботи студентського комітету. 

СТУДКОМ МГПУ  

Витяг з закону України про вищу освіту Ст. 38 ЗУ Про вищу освіту від 17.01.2002 № 2984-IIІ


1. У вищих навчальних закладах та їх структурних підрозділах діє студентське самоврядування, яке є невід'ємною частиною громадського самоврядування відповідних навчальних закладів.

У студентському самоврядуванні беруть участь особи, які навчаються у вищому навчальному закладі. Усі особи, які навчаються у вищому навчальному закладі, мають рівне право на участь у студентському самоврядуванні.

Студентське самоврядування забезпечує захист прав та інтересів осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, та їхню участь в управлінні вищим навчальним закладом.

Студентське самоврядування здійснюється особами, які навчаються у вищому навчальному закладі, безпосередньо та через органи студентського самоврядування, що обираються шляхом таємного голосування.

2. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, рішеннями спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі освіти і науки та відповідного центрального органу виконавчої влади, в підпорядкуванні якого знаходиться вищий навчальний заклад, статутом вищого навчального закладу.

3. Органи студентського самоврядування:

приймають акти, що регламентують їхню організацію та діяльність;

проводять організаційні, наукові, культурно-масові, спортивні, оздоровчі та інші заходи;

сприяють працевлаштуванню осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі;

розпоряджаються коштами та іншим майном, що знаходяться на їхньому балансі та банківських рахунках;

виконують інші функції.

За погодженням з органом студентського самоврядування у вищому навчальному закладі приймається рішення про:

відрахування осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, та їх поновлення на навчання;

переведення осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб;

переведення осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, на навчання за державним замовленням;

призначення заступника декана, проректора, які відповідають за роботу із студентами;

поселення осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, в гуртожиток і виселення з гуртожитку;

затвердження рішень з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.

4. Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, факультету, гуртожитку, вищого навчального закладу. Залежно від контингенту студентів, типу та специфіки вищого навчального закладу студентське самоврядування може здійснюватися на рівні курсу, спеціальності, студентського містечка, структурних підрозділів вищого навчального закладу.

5. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі та які:

ухвалюють Положення про студентське самоврядування;

обирають виконавчі органи студентського самоврядування та заслуховують їх звіти;

визначають структуру, повноваження та порядок обрання виконавчих органів студентського самоврядування.

6. Керівник вищого навчального закладу має всебічно сприяти створенню належних умов для діяльності органів студентського самоврядування .

Фінансовою основою студентського самоврядування є кошти, визначені Вченою радою вищого навчального закладу в розмірі не менше 0,5 відсотка коштів спеціального фонду відповідного вищого навчального закладу.

Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їх завдань і повноважень. Не менш як 30 відсотків коштів мають витрачатися на підтримку наукової діяльності осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.

7. Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми частина, студентські деканати, ради тощо).СТУДКОМ МГПУ     Обговорення було досить плідним і не короткотривалим, тому вдалося досягти позитивного результату в питанні фінансування студентскої роботи на майбутній рік. Ініціатива студкому була підримана на рівні ректора університету Молодиченка В.В. 


Наприкінці минулого тижня студенти нашого університету взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій Дмитру Донцову.
Про життя і діяльність цієї неординарної людини говорили вчені, поети і філософи, які приїхали в Мелітополь з різних міст України.

Дмитро Донцов

Крім того, всі учасники конференції мали можливість подивитися фільм, присвячений життю критика, публіциста і політичного діяча Д. Донцова.


Дмитро Іванович Донцов (1883 - 1973) - видатний український політичний мислитель. Він працював також як літературний критик, журналіст, видавець, громадський і політичний діяч. Народився цей неординарний чоловік в Мелітополі. Батьки його - Іван (по батькові його нам невідомо) (1840 - 1894) і Єфросинія Йосипівна (1856 - 1895) були дворянами. Сім'я була досить заможною, мала 1500 десятин землі і підприємство з продажу сільськогосподарських машин в Мелітополі.

16-18 травня жіноча хорова капела "Дарина Лада" МДПУ ім. Б. Хмельницького брала участь у 10-му ювілейному всеукраїнському фестивалі духовних піснеспівів "Наддніпрянські Великодні піснеспіви" в Дніпропетровску і отримала високу оцінку журі.

Жіноча хорова капела

Як розповіла керівник колективу, доктор педнаук, доцент кафедри диригентського і вокального мистецтва Наталія Сегеда, 33 творчих колективи з Києва, Донецька, Мелітополя, Полтави, Ладижина (Вінницької обл.), Луганська та Луганської обл., Кіровограда, Дніпропетровська та Дніпропетровської області виступали перед журі, яке очолював митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іреней. Це були світські, церковні та дитячі хорові колективи, до складу яких увійшли 742 учасника. Окремо оцінювалися професійні колективи - учасники церковних богослужінь, і аматорські.

Жіноча хорова капела "Дарина Лада" була запрошена на фестиваль, як хоровий колектив, що має позитивний досвід виступу на фестивалях подібного роду, та ще й отримала звання "Краща жіноча хорова капела України" в 2006 р. На фестиваль до Дніпропетровська вирушили 33 мелітопольських вокалісти - студенти та представники кафедри Олена Переверзєва, Аріна Мітева, Світлана Брежнєва. Вони виконували шість творів: три духовні піснеспіви і три твори, написані світськими композиторами, але на духовний сюжет - "Ангел звістив" Орлова, "Світло тихе" Чеснокова, "Христос Воскрес" маловідомого українського композитора Верановского. Колектив був удостоєний звання лауреата другого ступеня в номінації "Аматорські світські хорові колективи".

Н. Сегеда відзначає високий рівень організації фестивалю, світлу і позитивну атмосферу, високодуховні спілкування, привітність господарів, їх турботу і увагу. Наприклад, кожному учаснику фестивалю Дніпропетровська єпархія спекла пасхальну пасочку. Цікаво, що, крім диплома лауреата другого ступеня, його керівнику Н. Сегеді і всьому колективу "Дарина Лада" була вручена грамота "... з благословенням за старання і труди на славу святої православної церкви". З надіями на майбутнє, вірою в хороше, натхненні повернулися наші учасники додому.

Змішана хорова капела МДПУ ім. Б. Хмельницького отримала диплом лауреата третього ступеня на третьому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хорового мистецтва, присвяченому ювілею знаменитого диригента, відомого музичного діяча, маестро Анатолія Авдієвського, який відбувся у Києві.

Капела МДПУ!

Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка, професор, почесний доктор і академік Анатолій Авдієвський майже 50 років очолює Національний заслужений академічний український народний хор України ім. Г. Верьовки - видатний колектив, який прославляє Україну і її культуру в усьому світі. Цей фестиваль-конкурс - данина поваги і вдячності маестро хорового мистецтва. Цього року, як розповіла диригент змішаної капели МДПУ, старший викладач Тетяна Багрій, у фестивалі-конкурсі взяли участь хорові колективи з Вінниці, Дрогобича, Києва, Кривого Рогу, Луцька, Мелітополя, Миколаєва, Ніжина, Переяслав-Хмельницького, Харкова, Сум, Ялти.

Змішана хорова капела МДПУ ім. Б. Хмельницького, під керівництвом кандидата мистецтвознавства, професора Анатолія Мартинюка (диригент - Т. Багрій, концертмейстер - кандидат педнаук, доцент Ірина Стотика) виконала конкурсну програму, в яку були включені такі твори: "Дзвони б`ють, дзвони грають", українська народна пісня "Діброва зелена" в обробці А. Авдієвського, "Повій, вітре, на Україну", пісня на слова Тараса Шевченка "Садок вишневий коло хати", "Gloria" John Rutter. Журі, яке очолював сам А. Авдієвський, високо оцінило виступ мелітопольського хорового колективу, присудивши йому третє місце.

Пройшов Третій традиційний кубок Запорізької області з флорболу!

     За словами Михайла Колодка, до речі випускника нашого університету, який зараз є капітаном мелітопольської команди "Скала", у суперфіналі між «Скалою" та молодою командою «Скала-2» розгорілася боротьба. Не дивлячись на те, що перші володіли колосальним досвідом, вони все-таки зуміли пропустити 6 м'ячів, нехай навіть на результат не вплинули. Так рахунок став 17:6 на користь професіоналів.

     Команда «Skala girls», тобто жіночий склад команди "Скала" зайняла почесне третє місце, для дівчат це в першу чергу досвід, який буде їм необхідний наступного року на чемпіонаті світу. Варто відзначити, що у складі цієї команди не обійшлося без наших студенток Насті Семенди, Ольги Кошельніковой та кращого флорбольного кіпера на теренах України серед жінок, Ліни Харченко, які своїми виступами не перестають радувати кафедру фізичного виховання та спортивних дисциплін.


Флорбол!

     Також варто відзначити, що після випуску Артема Коваля, який є колишнім студентом факультету мистецтв та художньої освіти та Дениса Стрюкова, який закінчив заочно філологічний факультет у складі "Скалы" не залишилося студентів нашого університету, такий період тривав до цього Кубка Запорізької області. На перегляд був узятий капітан команди нашого університету Хрієнко Павло, який відзначився чотирма гольовими передачами і одним голом. Бажаємо нашому капітану і команді "Скала" нових перемог!

Флорбол!

Пройшли дружні матчі між командами першого та другого гуртожитку по настільному тенісу. В рамках місяця "Спорт - це життя",  заплановано також проведення змагання з шахів , шашок та футболу.
Перемогу одержала команда першого гуртожитку. Вітаємо учасників змагань та бажаємо подальших успіхів!

Змагання з настільного тенісу!

На ХVII Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Синій Птах» Мелітополь представила студентка нашого університету Вікторія Панова. Змагання творчих особистостей проходило в Геленджику (Росія). У конкурсі взяли участь близько 200 осіб - колективи з України, Молдови, Білорусі, Румунії та Польщі. На сцені показали свою майстерність, як колективи, так і окремі виконавці віком від 5 до 25 років.

Фестиваль дитячої та юнацької творчості!

Учасники представили свої номери в наступних номінаціях: вокал, хоровий спів, хореографія, театр мод, оригінальний і театральний жанр, художнє слово.


- Наша конкурсантка заявила про себе у номінації «Естрадний вокал». Вона виконала два твори: українську народну пісню в обробці «Мій верше» і «The Man I Love» Гершвіна з репертуару Елли Фіцджеральд.

Виконавчий талант Вікторії настільки вразив членів журі, що одноголосно їй присудили Гран-прі конкурсу та вручили диплом лауреата I ступеня.